fbpx
Rebells.pl

Filmy

Gwiezdne Wojny to przede wszystkim filmy, które stanowią fundament historii.Kiedy Lucas stworzył Nową Nadzieję, zapewne nie podejrzewał jakie rozmiary osiągnie jego galaktyka. Z każdym rokiem rosła poprzez wiernych fanów, którzy tworzyli mniej lub bardziej udane próby wniknięcia w Star Warsowy świat.

Star Wars Nowa Nadzieja

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…  Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium – tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora – Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia – wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy – Luke’a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy – mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO.

Cofniemy się do głębokiego PRLu lat 70.Oto Polska Kronika filmowa i reklama Gwiezdnych Wojen słowami pisanymi przez komunistyczną cenzurę.

Star Wars Holiday Special

“Holiday Special” wyemitowano na amerykańskim kanale CBS 17 listopada 1978 roku o godz. 20.00, przeplatając go prawdziwą inwazją reklam zabawek na licencji Star Wars. Film spotkał się z tak chłodnym przyjęciem, iż jeszcze przed emisją Lucas postanowił, by we wszystkich krajach nigdy więcej go nie powtarzać. Fani zyskali jednak do filmu dostęp dzięki pirackim nagraniom VHS z 1978 roku. Przez lata zdawało się, że film odszedł w zapomnienie, jednak dzięki rozpowszechnieniu kopii w Internecie Lucas zrozumiał, iż nic w przyrodzie nie ginie.

Star Wars: Revelations

Gwiezdne wojny: Objawienia to film fanowski wydany 17 kwietnia 2005 roku, stworzony przez fanów sagi Gwiezdnych wojen George’a Lucasa. Film rozgrywa się między Zemstą Sithów a Nową nadzieją i wyjaśnia, dlaczego Zakon Jedi wymarł w oryginalnej trylogii.

 

Star Wars Troops

Krótki, humorystyczny i kultowy dla fanów film z 1997 roku. Stylizowana na dokument parodia serialu COPS, osadzona w uniwersum Star Wars. Szturmowcy wezwani do domowej awantury postanawiają mediować w sporze wujostwa Luka Skywalkera. Niestety awantura kończy się tragicznie, gdy ciotka Luka – Beru Lars używa detonatora termicznego. Można powiedzieć, że jest to jeden z pierwszych filmów fanowskich wprowadzonych na przełomie epoki analogowej i cyfrowej, który nawet dziś ogląda się z dużą przyjemnością.