fbpx
Rebells.pl

Chewie, Leia i R2d2 – oni odeszli

„Pozwól przeszłości umrzeć” – takie słowa powtarzał Kylo w nowej trylogii Star Wars. Rodzi się następne pokolenie więc siłą rzeczy stare musi odejść. Tak kręci się świat.

Niby prawda znana od wieków, a jednak zawsze pozostaje żal. Tym bardziej, że wraz z tym twierdzeniem na naszych oczach odchodzi Stara Trylogia.

Waleczna księżniczka Leia nigdy więcej nie wypowie „Niech moc będzie z Tobą” ( ostatnie pożegnanie będziemy mieli w The Rise of Skywalker ) , oryginalny R2D2 ( Kenny Baker) nie będzie wesoło pogwizdywał i oczywiście włochaty Chewbacca nie ryknie swoim głosem.

 

Han Solo i Chewie

“Peter Mayhew był człowiekiem miłym i łagodnym, o wielkiej godności i szlachetnym charakterze”, powiedział Harrison Ford. “Te aspekty jego własnej osobowości, plus jego dowcip i wdzięk, przeniósł do Chewie’go. Byliśmy partnerami w filmie i przyjaciółmi w życiu przez ponad 30 lat i kochałem go. Zainwestował swoją duszę w postać i sprawił wielką przyjemność widzom z Gwiezdnych Wojen”.

Peter Mayhew miał 221 centymetrów wzrostu. Był synem policjanta. Do kina trafił z londyńskiego King’s College Hospital, gdzie pracował jako sanitariusz. Producent Charles H. Schneer zobaczył go wówczas na gazetowym zdjęciu, na którym wyrastał, dosłownie, ponad tłum, i zaangażował do roli Minotaura w filmie „Sindbad i oko tygrysa” (1977). Rok później Mayhewowi zaproponowano rolę futrzanego stwora w „Gwiezdnych wojnach”, filmie, w który nie wierzyła nawet jego obsada.

Peter Mayhew urodził się w 1944 roku w Londynie. Największą sławę przyniosła mu rola Chewbaki w „Gwiezdnych wojnach”. W tę postać wcielał się w trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej części tej kultowej produkcji. Do roli Chewbaki był brany pod uwagę także David Prowse, któremu ostatecznie powierzono rolę Dartha Vadera. Peter Mayhew przed rozpoczęciem kariery aktorskiej, pracował w szpitalu. Był żonaty z Angie Luker. W 2013 roku przeszedł operację wszczepienia protezy kolana.

 

  • Kenny Baker ( R2D2) – zmarł 13 sierpnia 2016
  • Carrie Fisher (Princess Leia Organa) – zmarła 27 grudnia 2016
  • Peter Mayhew ( Chewbacca) – zmarła 30 kwietnia 2019

May the Force be with you

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *